Solárne fólie

Lepenie solárnych fólií vo výškach pomocou horolezeckej techniky je veľmi náročná práce kvôli dôrazu na detail. Naša firma má v tomto smere bohaté skúsenosti a dobre zaškolených pracovníkov, disponujúcich potrebným vybavením. Dôležitou súčasťou tejto práce je použitie vhodných a kvalitných materiálov. Na trhu je k dispozícii veľké množstvo okenných fólií, ale len málo z nich má odpovedajúcu kvalitu a trvácnosť. Lepia sa na exterierovú stranu okna a musia teda odolávať veľkým výkyvom teplôt, náhlej zmene vlhkosti ako aj dlhodobému slnečnému žiareniu. Vieme vám poradiť a pomôcť s výberom vhodných fólií adekvátne k tomu, čo od nich očakávate.

Okenné fólie majú svoje výhody v závislosti od druhu, hrúbky a svetlosti.

Lepenie slnečných fólií - Výškové práce s.r.o

Solárne alebo protislnečné fólie sa lepia za účelom odrazu slnečného žiarenia

 • Vedia odraziť 54 až 85 % slnečnej energie
 • Zmierňujú tepelné účinky slnečného žiarenia na ľudský organizmus, prístroje, zariadenie interiéru a pod.
 • Zadržujú škodlivé UV žiarenie až do 99%, čím zabraňujú poškodzovaniu (vyblednutiu) nábytku
 • Šetria energetické náklady na prevádzku klimatizačných zariadení v letnom období

Termálne fólie

Slúžia na úsporu energie:

 • Znižujú únik tepla pri vykurovaní v zime, výsledkom je zníženie energetických strát o 57 - 82 %
 • Odrážajú slnečné žiarenie, v lete do 61%
 • Zadržujú UV žiarenie až na 99%

Privátne fólie

Privátne fólie slúžia na:

 • Znepriehľadnenie sklenených plôch obojstranne
 • Vytvorenie efektu mliečného skla, resp. pieskovaného skla
 • Uplatňujú sa tam, kde je treba zabrániť výhľadu pri zachovaní prieniku svetla

Bezpečnostné fólie

Bezpečnostné fólie slúžia na:

 • Chránia pred úrazom pri náhodnom, resp. úmyselnom rozbití skla
 • Zvyšujú pevnosť presklených plôch pri úmyselnom útoku
 • Udržujú úlomky rozbitého skla na fólii
 • Spomaľujú šírenie požiaru v budove cez presklené plochy

Najkvalitnejšie fólie

Inštalujeme fólie popredných svetových výrobcov. Majú výborné tepelno-izolačné a bezpečnostné vlastnosti a veľmi dlhú životnosť.

Fólie na neprístupné okná

Výškoví pracovníci dokážu lepiť fólie na neotvárateľné okná a neprístupné svetlíky. Horolezecká metóda je na rozdiel od lešení a plošín finančne oveľa menej náročná.

Aké problémy vyriešite proti-slnečnou fóliou?

Pre našich zákazníkov inštalujeme niekoľko typov proti-slnečných fólii s rôznymi vlastnosťami. Každá budova je iná, ale čo sa týka presklených plôch, majú niekoľko spoločných problémov, ktoré sa dajú vyriešiť pomocou okenných fólií. Radi vám poradíme s výberom.

Viac sa možete dozvedieť na našom webe venovanému okenným fóliam.

Presklené plochy zosilňujú slnečné žiarenie. Počas horúcich slnečných dní sa priestor budovy rýchlo prehrieva a pobyt za oknami sa stáva neznesiteľným. Chladenie klimatizáciami je finančne náročné a má svoje zdravotné riziká. Kvalitné fólie pohlcujú značnú časť slnečného žiarenia čím zabraňujú prehrievaniu priestorov.

V moderných kancelárskych priestoroch je častým problémom nedostatok súkromia. Ponúkame fólie, ktoré sú jednosmerne alebo obojsmerne nepriehľadné a môžu byť potlačené vzorom alebo logom podľa vašich požiadaviek.

Intenzívny slnečný jas je nepríjemný a zhoršuje zrakový komfort predovšetkým pri práci s počítačom. Ponúkame fólie, ktoré dokážu odstrániť nepríjemné oslnenie bez zásadného obmedzenia množstva prirodzeného svetla.

V moderných kancelárskych priestoroch je častým problémom nedostatok súkromia. Ponúkame fólie, ktoré sú jednosmerne alebo obojsmerne nepriehľadné a môžu byť potlačené vzorom alebo logom podľa vašich požiadaviek.

Presklené plochy sú krehké a sú potencionálnym vstupom pre nežiadané vniknutie do budovy. Ponúkame hrubé bezpečnostné fólie, ktoré značne sťažia alebo až znemožnia rozbitie skla.

UV zložka slnečného žiarenie spôsobuje blednutie farieb nábytku a vybavenia domácností a kancelárii. Vďaka našim UV filtrujúcim fóliám je možné tieto nežiadúce efekty odstrániť.

Máte záujem?

Okenné fólie sú vhodné pre všetky typy okien bytových a komerčných budov. Na základe Vašej požiadavky urobíme bezplatnú obhliadku, zvolíme metódu alebo techniku, ktorá je pre Vás cenovo a časovo najvýhodnejšia.

Cenové ponuky na výškové práce do 24h

Obhliadky zdarma